English Deutsch Slovenčina Spain Italiano Polski Français Pусский
Nakupujte v eshopu
Dodavatel netkaných textilií
Brněnská továrna plstí
Domovská stránka > Historie

Historie

Výroba plsti začíná v brněnských továrnách v roce 1865. První továrny na plst byly založeny společnostmi Adolf Löw a syn, Bernard Engel a dalšími. V roce 1890 se několik výrobců spojilo a vznikla A.G. Österreichische Filzfabriken Brünn, která se po první světové válce změnila na Vereinigte Filzfabriken Brünn. V roce 1945 byla společnost přeměněna na státní podnik Spojené továrny na plst. Rok 1948 znamenal začlenění do národního podniku Mitop Mimoň jako závod č. 02.

Společnost Brněnská továrna plstí, s.r.o. byla založena v prosinci roku 2000 a letos tak již desátým rokem pokračuje v dlouhodobé tradici dodávek širokého sortimentu vlněných plstí a dalších netkaných textilií zákazníkům v České republice, na Slovensku, v dalších zemích Evropské Unie i odběratelům ze zemí mimo evropský kontinent.

Brněnská továrna plstí, s.r.o. jde cestou stálého zlepšování a zvyšování kvality a efektivity vlastních činností tak, aby spokojenost zákazníků byla vždy maximální. Systémy řízení všech procesů i kvality splňují vysoké standardy evropských požadavků. Nejen proto jsme držiteli certifikátu osvědčujícího plnění požadavků normy CSN EN ISO 9001:2009.

Společnost se zaměřuje na dodávky vlněných plstí a syntetických netkaných textilií pro technické, oděvní a dekorativní použití. Různé druhy plstí a netkaných textilií jsou nabízeny v rolích nebo ve formě rozmanitých tvarů podle potřeb zákazníka, se samolepící vrstvou nebo bez ní, nehořlavé, různě jinak impregnované, v baleních přizpůsobených maloodběratelům z oborů umění, pedagogiky, ale také z řad domácností apod. Naše zboží oslovuje každodenně profesionály téměř ze všech oborů lidské činnosti.

Kontaktujte nás

Jméno a příjmení *
Firma
E-mail *
Telefon
Dotaz *
Položky s hvězdičkou jsou povinné.
Aktuality
Úno27
EET
Informační oznámení dle zákona o evidenci tržeb
Kvě30
Dejte své kanceláři novou, plstěnou tvář…
Nevšední, nadčasová a funkční - taková může být plst v moderní přátelské kanceláři a nejen tam...
>Archiv aktualit
© 2010. Brněnská továrna plstí. Zábrdovická 25/2, 615 00  Brno 15. tel.: 545 321 265, btp@btp.cz